Aké vykurovanie si zvoliť?

Pri výstavbe rodinného domu alebo jeho rekonštrukcii je dôležitý aj správny výber vykurovacieho systému.

Vhodne zvolený vykurovací systém má vplyv nielen na tepelnú pohodu a komfort v rodinnom dome ale v prvom rade na celkové finančné náklady.

Naša spoločnosť ponúka pre rodinné a bytové domy komplexné riešenie vykurovania pre všetky druhy energií od popredného nemeckého výrobcu vykurovacej techniky Viessmann. Zároveň sú tieto zariadenia dimenzované priamo od výrobcu pre kombináciu s alternatívnymi zdrojmi energie (solárne kolektory, fotovoltika) .

Pre riešenie vykurovania je tu niekoľko možností:

Plynové kondenzačné kotle využívajú nielen teplo vzniknuté pri spaľovaní plynu ale aj všetko teplo obsiahnuté v spalinách. To z nich robí vysoko účinné zariadenia, ktoré sú pre spotrebiteľa cenovo dostupné a zároveň prispievajúce k ochrane klímy a životného prostredia.

Tepelné čerpadlá zabezpečujú okrem vysoko úsporného vykurovania aj ohrev teplej úžitkovej vody a chladenie s ohľadom na životné prostredie. Podľa potreby sa dajú prevádzkovať spoločne s plynovými a elektrickými kotlami, solárnymi kolektormi a rekuperačnými jednotkami.

Pre lepšiu funkčnosť vami zvoleného vykurovania je dôležitá vysoká kvalita vody vo vašom dome.

Napriek tomu, že vodu okrem iného používame aj na vykurovanie našich domovov, dôsledky jej používania si málokto všíma. Vodný kameň sa usádza na súčastiach technológie vykurovacích zariadení a tým znižuje ich celkovú účinnosť. Dochádza tak k častým poruchám a k skráteniu životnosti Vášho vykurovacieho systému.

Naša spoločnosť ponúka spoľahlivé riešenie na úpravu tvrdej vody a ňou spôsobeného vodného kameňa a to inštaláciou zariadenia Aquahome. Zariadenia Aquahome majú patentové riešenie, ktoré upraví vodu komfortne a hlavne šetrne k životnému prostrediu. Ich obsluha je jednoduchá, nakoľko pracujú automaticky a okrem pravidelného dopĺňania tabletovej soli (zvyčajne raz za niekoľko mesiacov) nie je potrebná obsluha užívateľom.

Či si už zvolíte kondenzačný plynový kotol alebo tepelné čerpadlo nezabúdajte na možnosť využitia aj bezplatnej energie zo slnka. Profitujete tak nielen z nízkej spotreby tepla ale aj z nízkych účtov za energie. Solárna technika vám poskytuje energeticky úspornú prípravu teplej vody a podporu vykurovania vášho rodinného domu.

Všetky zariadenia zn. Viessmann, ktoré ponúka naša spoločnosť sú od výroby optimalizované tak, aby sa dali kombinovať so solárnou a fotovoltickou technikou. Pri investovaní do nového vykurovania by ste si mali doplnenie solárnym a fotovoltickým systémom naplánovať hneď.

V neposlednom rade je potrebné myslieť aj na reguláciu vášho vybratého vykurovacieho systému. Jej správnym výberom sa môžu náklady na vykurovanie výrazne znížiť.