PLYNOVÉ KONDENZAČNÉ KOTLE

Plynové kondenzačné kotle sú účinné a cenovo dostupné zariadenia pre veľký aj malý odber tepla. Pri nízkej spotrebe maximálne využívajú energiu, riešia požiadavky na ochranu životného prostredia a stúpajúcich nákladov na energie. Kondenzačná technika sa vyznačuje schopnosťou využiť na vykurovanie teplo, ktoré vzniká pri spaľovaní vykurovacieho plynu a zároveň aj teplo obsiahnuté v spalinách.

Plynové kondenzačné kotle Vitodens 100 a Vitodens 111 majú nízku hmotnosť, minimálnu prevádzkovú hlučnosť, kompaktné rozmery pre priestorovo nenáročnú montáž priamo v obytných priestoroch a sú cenovo veľmi atraktívne. Vitodens 111-W je naviac vybavený aj nabíjacím 46 litrovým zásobníkom z ušľachtilej nehrdzavujúcej ocele.

Plynové kondenzačné kotle radu Vitodens 200 sú spoľahlivé zariadenia s vysokým využitím kondenzačného účinku vybavené výmenníkmi tepla Inox – Radial z ušľachtilej ocele so samočistiacim povrchom. Táto technika sa vyznačuje dlhou životnosťou, veľmi bezpečnou prevádzkou ale predovšetkým vysokou účinnosťou a to až 98 %.

Plynové kondenzačné kotle Vitocrossal 300 s výhrevnou plochou Inox – Crossal z ušľachtilej nehrdzavujúcej ocele a horákom MatriX predstavujú zariadenia pre obzvlášť tichú, úspornú a ekologickú prevádzku. Zabezpečujú vysoký komfort a kvalitu s minimalizovaním škodlivých látok. Ich použitie v novostavbách je dnes samozrejmosťou. Sú vhodné pre viacgeneračné domy, verejné a priemyselné stavby. Užívatelia ocenia aj ľahko ovládateľnú reguláciu Vitotronic.

Plynové kondenzačné kotle, ktoré ponúka naša spoločnosť sú vybavené horákom MatriX s reguláciou spaľovania Lambda Pro Control, ktorý sa automaticky prispôsobuje meniacej sa kvalite plynu a tým zabezpečuje trvalú stabilitu energetickej účinnosti.

Naviac Vám naša spoločnosť poskytuje záruku až 10 rokov na výmenník tepla s výkonom do 150 kW, pokiaľ ide o netesnosti a koróziu a 5 rokov na kondenzačné kotle do 35 kW.